2019 Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda yüzme - Kadınlar 4 x 100 metre serbest bayrak yarışı
Kadınlar 4 x 100 metre serbest bayrak yarışı 2019 Dünya Su Sporları Şampiyonası | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Nambu Üniversitesi Belediye Su Sporları Merkezi | |||||||||
Yer | Gwangju, Güney Kore | |||||||||
Tarih | 21 Temmuz (eleme serileri ve final) | |||||||||
Sporcu sayısı | 19 ülkeden 82 sporcu | |||||||||
Takımlar | 19 | |||||||||
Kazanan derece | 3:30.21 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2017 2021 → |
2019 FINA Dünya Şampiyonası | ||
---|---|---|
Artistik yüzme | ||
Solo | teknik | serbest |
Düet | teknik | serbest |
Takım | teknik | serbest |
Highlight | highlight | |
Kombinasyon | serbest | |
Karma düet | teknik | serbest |
Atlama | ||
Bireysel | ||
1 m | erkekler | kadınlar |
3 m | erkekler | kadınlar |
10 m | erkekler | kadınlar |
Senkronize | ||
3 m | erkekler | kadınlar |
10 m | erkekler | kadınlar |
Karma | 3 m | 10 m |
takım | ||
Yüksek atlama | ||
kadınlar | erkekler | |
Açık su yüzme | ||
5 km | erkekler | kadınlar |
10 km | erkekler | kadınlar |
25 km | erkekler | kadınlar |
Takım | takım | |
Yüzme | ||
Serbest | ||
50 m | erkekler | kadınlar |
100 m | erkekler | kadınlar |
200 m | erkekler | kadınlar |
400 m | erkekler | kadınlar |
800 m | erkekler | kadınlar |
1500 m | erkekler | kadınlar |
Sırtüstü | ||
50 m | erkekler | kadınlar |
100 m | erkekler | kadınlar |
200 m | erkekler | kadınlar |
Kurbağalama | ||
50 m | erkekler | kadınlar |
100 m | erkekler | kadınlar |
200 m | erkekler | kadınlar |
Kelebek | ||
50 m | erkekler | kadınlar |
100 m | erkekler | kadınlar |
200 m | erkekler | kadınlar |
Bireysel karışık | ||
200 m | erkekler | kadınlar |
400 m | erkekler | kadınlar |
Serbest bayrak yarışı | ||
4×100 m | erkekler | kadınlar |
4×200 m | erkekler | kadınlar |
Karışık bayrak yarışı | ||
4×100 m | erkekler | kadınlar |
Karma bayrak yarışı | ||
4×100 m | serbest | karışık |
Sutopu | ||
Turnuva | erkekler | kadınlar |
Kadrolar | erkekler | kadınlar |
|
2019 Dünya Şampiyonası'nda kadınlar 4 x 100 metre serbest bayrak yarışı yarışması, 21 Temmuz 2019'da gerçekleştirildi.[1][2]
Rekorlar
Yarışmadan önce mevcut dünya ve şampiyona rekorları aşağıdaki gibiydi.
Dünya rekoru | Avustralya | 3:30.05 | Gold Coast, Avustralya | 5 Nisan 2018 |
Şampiyona rekoru | Avustralya | 3:31.48 | Kazan, Rusya | 2 Ağustos 2015 |
Bu yarışma sırasında aşağıdaki yeni rekorlar kırıldı.
Tarih | Etkinlik | Ülke | Derece | Rekor |
---|---|---|---|---|
21 Temmuz | Final | Avustralya | 3:30.21 | CR |
Sonuçlar
Eleme serileri
Eleme serileri saat 12ː21'de yapıldı.[3]
Sıra | Seri | Kulvar | Ülke | Yüzücüler | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 4 | Avustralya | Cate Campbell (52.44) Brianna Throssell (53.66) Madison Wilson (53.90) Bronte Campbell (53.39) | 3:33.39 | Q |
2 | 2 | 5 | Kanada | Kayla Sanchez (53.61) Penny Oleksiak (52.75) Rebecca Smith (54.37) Maggie MacNeil (54.00) | 3:34.73 | Q |
3 | 2 | 1 | İsveç | Michelle Coleman (54.33) Sarah Sjöström (51.91) Hanna Eriksson (55.70) Louise Hansson (54.09) | 3:36.03 | Q |
4 | 1 | 4 | Amerika Birleşik Devletleri | Allison Schmitt (55.04) Abbey Weitzeil (53.07) Margo Geer (53.61) Lia Neal (54.41) | 3:36.13 | Q |
5 | 2 | 3 | Japonya | Rika Omoto (54.21) Tomomi Aoki (54.01) Aya Sato (53.98) Rio Shirai (53.97) | 3:36.17 | Q, NR |
6 | 1 | 5 | Hollanda | Kim Busch (55.39) Femke Heemskerk (52.60) Kira Toussaint (54.32) Ranomi Kromowidjojo (54.31) | 3:36.62 | Q |
7 | 1 | 3 | Çin | Zhu Menghui (54.56) Wu Qingfeng (54.99) Wang Jingzhuo (54.76) Yang Junxuan (53.58) | 3:37.89 | Q |
8 | 1 | 2 | Almanya | Annika Bruhn (55.35) Reva Foos (54.85) Julia Mrozinski (54.28) Jessica Steiger (54.07) | 3:38.55 | Q |
9 | 1 | 6 | Rusya | Darya Ustinova (54.55) Mariya Kameneva (53.99) Sofya Lobova (55.55) Arina Opyonışeva (54.85) | 3:38.94 | |
10 | 1 | 7 | Hong Kong | Camille Cheng (55.23) Siobhan Haughey (52.89) Ho Nam Wai (56.64) Tam Hoi Lam (55.64) | 3:40.40 | |
11 | 1 | 0 | Çekya | Barbora Seemanová (55.09) Anna Kolářová (55.93) Simona Kubová (55.50) Anika Apostalon (54.26) | 3:40.78 | NR |
12 | 2 | 7 | Polonya | Katarzyna Wilk (55.03) Alicja Tchórz (55.00) Dominika Kossakowska (55.80) Aleksandra Polańska (55.18) | 3:41.01 | |
13 | 2 | 2 | İsviçre | Nina Kost (56.03) Alexandra Touretski (55.95) Maria Ugolkova (54.22) Noémi Girardet (55.10) | 3:41.30 | |
14 | 2 | 6 | Danimarka | Julie Kepp Jensen (55.45) Signe Bro (55.97) Jeanette Ottesen (54.85) Emily Gantriis (55.93) | 3:42.20 | |
15 | 2 | 0 | Güney Kore | Lee Kun-a (55.80) Jeong So-eun (55.22) Choi Ji-won (55.97) Jung You-in (55.59) | 3:42.58 | NR |
16 | 2 | 8 | Türkiye | Selen Özbilen (55.30) Gizem Güvenç (55.63) Viktoriya Zeynep Güneş (55.89) Ekaterina Avramova (56.21) | 3:43.03 | NR |
17 | 1 | 1 | Singapur | Quah Ting Wen (55.43) Cherlyn Yeoh (54.96) Christie Chue (56.42) Quah Jing Wen (56.30) | 3:43.11 | NR |
18 | 1 | 8 | Güney Afrika | Erin Gallagher (55.17) Tayla Lovemore (56.21) Emma Chelius (55.28) Rebecca Meder (56.69) | 3:43.35 | AF |
Final
Final saat 21:33'te yapıldı.[4]
Sıra | Kulvar | Ülke | Yüzücüler | Derece | Notlar |
---|---|---|---|---|---|
4 | Avustralya | Bronte Campbell (52.85) Brianna Throssell (53.34) Emma McKeon (52.57) Cate Campbell (51.45) | 3:30.21 | CR | |
6 | Amerika Birleşik Devletleri | Mallory Comerford (52.98) Abbey Weitzeil (52.66) Kelsi Dahlia (53.46) Simone Manuel (51.92) | 3:31.02 | AM | |
5 | Kanada | Kayla Sanchez (53.72) Taylor Ruck (52.19) Penny Oleksiak (52.69) Maggie MacNeil (53.18) | 3:31.78 | NR | |
4 | 7 | Hollanda | Kim Busch (55.23) Ranomi Kromowidjojo (52.92) Kira Toussaint (54.76) Femke Heemskerk (52.41) | 3:35.32 | |
5 | 1 | Çin | Yang Junxuan (53.68) Zhu Menghui (53.39) Wu Qingfeng (54.26) Wang Jingzhuo (54.50) | 3:35.83 | |
6 | 3 | İsveç | Sarah Sjöström (52.23) Michelle Coleman (53.88) Louise Hansson (54.33) Sophie Hansson (55.89) | 3:36.33 | |
7 | 2 | Japonya | Tomomi Aoki (54.62) Aya Sato (53.91) Rio Shirai (54.23) Rika Omoto (54.03) | 3:36.79 | |
8 | 8 | Almanya | Jessica Steiger (54.59) Julia Mrozinski (55.02) Reva Foos (54.72) Annika Bruhn (54.74) | 3:39.07 |
Kaynakça
- ^ "Program" (PDF). 22 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 16 Ağustos 2019.
- ^ "Başlangıç listesi" (PDF). 21 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ağustos 2019.
- ^ "Eleme serileri sonuçları" (PDF). 21 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ağustos 2019.
- ^ "Final sonuçları" (PDF). 21 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ağustos 2019.