Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956
Kod MKOl | AUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1956 Melbourne | ||||||
Chorąży | Merv Wood | |||||
Liczba zawodników | 294 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 reprezentowało 294 zawodników, 250 mężczyzn i 44 kobiet.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Konkurencja |
---|---|---|
boks | ||
Brąz | Hogarth, KevinKevin Hogarth | waga półśrednia |
kajakarstwo | ||
Brąz | Brown, WalterWalter Brown Green, DennisDennis Green | K2 10000 m |
kolarstwo | ||
Złoto | Marchant, TonyTony Marchant Browne, IanIan Browne | tandem |
Brąz | Ploog, DickDick Ploog | sprint |
lekkoatletyka | ||
Złoto | Cuthbert, BettyBetty Cuthbert | 100 m kobiet |
Złoto | Cuthbert, BettyBetty Cuthbert | 200 m kobiet |
Złoto | Strickland de la Hunty, ShirleyShirley Strickland de la Hunty | 80 m przez płotki kobiet |
Złoto | Mellor, FleurFleur Mellor Croker-Fleming, NormaNorma Croker-Fleming Strickland de la Hunty, ShirleyShirley Strickland de la Hunty Cuthbert, BettyBetty Cuthbert | sztafeta 4 x 100 m kobiet |
Srebro | Porter, CharlesCharles Porter | skok wzwyż mężczyzn |
Srebro | Gregory, LeonLeon Gregory Lean, DavidDavid Lean Gipson, GrahamGraham Gipson Gosper, KevanKevan Gosper Goodman, JohnJohn Goodman | sztafeta 4 x 400 m mężczyzn |
Brąz | Hogan, HectorHector Hogan | 100 m mężczyzn |
Brąz | Landy, JohnJohn Landy | 1500 m mężczyzn |
Brąz | Lawrence, AllanAllan Lawrence | 10 000 m mężczyzn |
Brąz | Mathews-Willard, MarleneMarlene Mathews-Willard | 100 m kobiet |
Brąz | Mathews-Willard, MarleneMarlene Mathews-Willard | 100 m kobiet |
Brąz | Thrower, NormaNorma Thrower | 80 m przez płotki kobiet |
pływanie | ||
Złoto | Henricks, JonJon Henricks | 100 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Rose, MurrayMurray Rose | 400 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Rose, MurrayMurray Rose | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn |
Złoto | Theile, DavidDavid Theile | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn |
Złoto | Fraser, DawnDawn Fraser | 100 m stylem dowolnym kobiet |
Złoto | Crapp, LorraineLorraine Crapp | 400 m stylem dowolnym kobiet |
Złoto | Fraser, DawnDawn Fraser Leech, FaithFaith Leech Morgan, SandraSandra Morgan Crapp, LorraineLorraine Crapp Gibson, MargaretMargaret Gibson Fraser, ElizabethElizabeth Fraser | sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym kobiet |
Złoto | O’Halloran, KevinKevin O’Halloran Devitt, JohnJohn Devitt Rose, MurrayMurray Rose Henricks, JonJon Henricks Chapman, GaryGary Chapman Hamilton, GrahamGraham Hamilton Garretty, MurrayMurray Garretty | sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn |
Srebro | Devitt, JohnJohn Devitt | 100 m stylem dowolnym mężczyzn |
Srebro | Monckton, JohnJohn Monckton | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn |
Srebro | Crapp, LorraineLorraine Crapp | 100 m stylem dowolnym kobietmężczyzn |
Srebro | Fraser, DawnDawn Fraser | 400 m stylem dowolnym kobiet |
Brąz | Chapman, GaryGary Chapman | 100 m stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Leech, FaithFaith Leech | 100 m stylem dowolnym kobiet |
wioślarstwo | ||
Srebro | MacKenzie, StuartStuart MacKenzie | jedynki |
Brąz | Riley, MurrayMurray Riley Wood, MervMerv Wood | dwójka podwójna |
Brąz | Aikman, MichaelMichael Aikman Boykett, DavidDavid Boykett Benfield, FredFred Benfield Howden, JimJim Howden Manton, GarthGarth Manton Howell, WalterWalter Howell Monger, AdrianAdrian Monger Doyle, BrianBrian Doyle Hewitt, HaroldHarold Hewitt | ósemka |
żeglarstwo | ||
Srebro | Tasker, RollyRolly Tasker Scott, JohnJohn Scott | dwójka wagi ciężkiej |
Brąz | Sturrock, JockJock Sturrock Mytton, DevereauxDevereaux Mytton Buxton, DougDoug Buxton | 5,5 m |
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-05-05)].
- p
- d
- e
- Australijski Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja |
|
Europa |
|
Australia i Oceania |
|