Wereldkampioenschappen mountainbike 2013
De Wereldkampioenschappen mountainbike 2013 werden op 29 juni voor de Marathon, in het Oostenrijkse Kirchberg, en van 28 augustus tot en met 1 september voor de overige disciplines in het Zuid-Afrikaanse Pietermaritzburg gehouden.
Marathon
Elites
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Christoph Sauser | SUI |
2 | Alban Lakata | AUT |
3 | Hector Leonardo Páez | COL |
4e | Kristian Hynek | CZE |
5e | Urs Huber | SUI |
6e | Tiago Ferreira | POR |
7e | Lukas Buchli | SUI |
8e | Karl Platt | GER |
9e | Stoll Thomas | SUI |
10e | Adrian Brzozka | POL |
19e | Roel Paulissen | BEL |
20e | Frans Claes | BEL |
56e | Sébastien Carabin | BEL |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Gunn-Rita Dahle Flesjå | NOR |
2 | Sally Bigham | GBR |
3 | Esther Süss | SUI |
4e | Annika Langvad | DEN |
5e | Blaža Klemenčič | SLO |
6e | Tereza Huřiková | CZE |
7e | Ariane Kleinhans | SUI |
8e | Michalina Ziolkowska | POL |
9e | Daniela Veronesi | ITA |
10e | Elisabeth Osl | AUT |
24e | Alice Pirard | BEL |
27e | Inne Gantois | BEL |
Cross-Country
Team Relay
Nr. | Land (Namen) |
---|---|
1 | Italië (Fontana, Lechner, Kerschbaumer, Bertolini) |
2 | Frankrijk (Marotte, Bresset, Sarrou, Gay) |
3 | Duitsland (Fumic, Klein, Schulte-Lünzum, Egger) |
4e | Canada (Zandstra, Walter, Bailey, Disera) |
5e | Zwitserland (Naf, Neff, Stutzmann , Beeli) |
6e | Oostenrijk (Gehbauer, Osl, Raggl, Ritzinger) |
7e | Verenigde Staten (Ettinger, Davison, Werner, Powless) |
8e | Nieuw-Zeeland (Peters, Halen, Cooper, Gaza) |
9e | Zuid-Afrika (Buys, Strauss, Reid, Strauss) |
10e | Rusland (Ivanov, Anoshina, Boredskiy, Vavilov) |
Elites
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Nino Schurter | SUI |
2 | Manuel Fumic | GER |
3 | José Antonio Hermida | ESP |
4e | Maxime Marotte | FRA |
5e | Jaroslav Kulhavý | CZE |
6e | Julien Absalon | FRA |
7e | Moritz Milatz | GER |
8e | Ondřej Cink | CZE |
9e | Stéphane Tempier | FRA |
10e | Fabian Giger | SUI |
28e | Kevin Van Hoovels | BEL |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Julie Bresset | FRA |
2 | Maja Włoszczowska | POL |
3 | Esther Süss | SUI |
4e | Irina Kalentjeva | RUS |
5e | Tanja Žakelj | SLO |
6e | Alexandra Engen | SWE |
7e | Kathrin Stirnemann | SUI |
8e | Gunn-Rita Dahle | NOR |
9e | Lea Davison | USA |
10e | Eva Lechner | ITA |
32e | Githa Michiels | BEL |
Beloften
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Gerhard Kerschbaumer | ITA |
2 | Julian Schelb | GER |
3 | Michiel van der Heijden | NED |
4e | Anton Cooper | NZL |
5e | Julien Trarieux | FRA |
6e | Jordan Sarrou | FRA |
7e | Christian Pfäffle | GER |
8e | Victor Koretzky | FRA |
9e | Daniele Braidot | ITA |
10e | Markus Schulte-Lünzum | GER |
37e | Didier Bats | BEL |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Jolanda Neff | SUI |
2 | Pauline Ferrand-Prevot | FRA |
3 | Yana Belomoyna | UKR |
4e | Helen Grobert | GER |
5e | Andrea Waldis | SUI |
6e | Jenny Rissveds | SWE |
7e | Linda Indergand | SUI |
8e | Mariske Strauss | RSA |
9e | Maghalie Rochette | CAN |
10e | Rebecca Henderson | AUS |
20e | Anne Terpstra | NED |
Junioren
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Lukas Baum | GER |
2 | Peter Disera | CAN |
3 | Gioele Bertolini | ITA |
4e | Raphael Gay | FRA |
5e | Jan Vastl | CZE |
6e | Eirik Augdal | NOR |
7e | Georg Egger | GER |
8e | Hugo Pigeon | FRA |
9e | Philipp Bertsch | GER |
10e | Andrin Beeli | SUI |
13e | Kjell van den Boogert | NED |
24e | Mathieu Dehaze | BEL |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Allesandra Keller | SUI |
2 | Emilie Collomb | ITA |
3 | Sarah Bauer | GER |
4e | Sofia Wiedenroth | GER |
5e | Nadja Heigl | AUT |
6e | Kate Courtney | USA |
7e | Alice Barnes | GBR |
8e | Greta Weithaler | ITA |
9e | Kristina Kirllova | RUS |
10e | Bianca Haw | RSA |
20e | Annemarie Worst | NED |
Eliminator
Elites
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Paul Van Der Ploeg | AUS |
2 | Daniel Federspiel | AUT |
3 | Catriel Andres Soto | ARG |
4e | Elia Silvestri | ITA |
5e | Andy Eyring | GER |
6e | Marcel Wildhaber | SUI |
7e | Raphael Gagne | CAN |
8e | Tittouan Ganier | FRA |
9e | Gregor Raggl | AUT |
10e | Martin Gluth | GER |
13e | Fabrice Mels | BEL |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Alexandra Engen | SWE |
2 | Jolanda Neff | SUI |
3 | Linda Indergand | SUI |
4e | Nadine Rieder | GER |
5e | Kathrin Stirnemann | SUI |
6e | Lena Putz | GER |
7e | Helen Grobert | GER |
8e | Ingrid Jacobsen | NOR |
9e | Eva Lechner | ITA |
10e | Andrea Waldis | SUI |
18e | Anne Terpstra | NED |
Downhill
Elites
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Greg Minnaar | RSA |
2 | Michael Hannah | AUS |
3 | Jared Graves | AUS |
4e | Samuel Blenkinsop | NZL |
5e | Matthew Simmonds | GBR |
6e | Nick Beer | SUI |
7e | George Atherton | GBR |
8e | Marcelo Villegas | COL |
9e | Johannes Fischbach | GER |
10e | Troy Brosnan | AUS |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Rachel Atherton | GBR |
2 | Emmeline Ragot | FRA |
3 | Tracey Hannah | AUS |
4e | Jill Kintner | USA |
5e | Caroline Buchanan | AUS |
6e | Morgane Charre | FRA |
7e | Emilie Siegenthaler | SUI |
8e | Casey Brown | CAN |
9e | Floriane Pugin | FRA |
10e | Micayla Gatto | CAN |
Junioren
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Richard Rude | USA |
2 | Loris Vergier | FRA |
3 | Mike Jones | GBR |
4e | Noel Niederberger | SUI |
5e | Dean Lucas | AUS |
6e | Luca Shaw | USA |
7e | Mckay Vezina | CAN |
8e | Thomas Crimmins | AUS |
9e | Mark Wallace | CAN |
10e | Gianluca Vernassa | ITA |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Tahnee Seagrave | GBR |
2 | Danielle Beecroft | AUS |
3 | Tegan Molloy | AUS |
4e | Fiona Ourdouillie | FRA |
5e | Ayako Nakagawa | JPN |
Trail
20"
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Abel Mustieles Garcia | ESP |
2 | Aurélien Fontenoy | FRA |
3 | Benito Ros | ESP |
4e | Kazuki Terai | JPN |
5e | Vaclav Kolar | CZE |
6e | Daniel Comas | ESP |
7e | Theau Courtes | FRA |
8e | Andrei Burton | GBR |
9e | Ion Areitio Agirre | ESP |
10e | Alessandro Bertola | ITA |
12e | Rick Koekoek | NED |
Junioren
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Bernat Seuba Romeu | ESP |
2 | Thomas Pechhacker | AUT |
3 | Alex Rudeau | FRA |
4e | Jonas Kristiansen | DEN |
5e | Alessio Povolo | ITA |
6e | Martin Behro | SVK |
7e | Johan Buchwalder | SUI |
8e | Lucas Krell | GER |
9e | Yamato Amari | JPN |
10e | Hirosato Iinuma | JPN |
26"
Mannen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Vincent Hermance | FRA |
2 | Gilles Coustellier | FRA |
3 | Kenny Belaey | BEL |
4e | Aurélien Fontenoy | FRA |
5e | Rafael Tibau Roura | ESP |
6e | Andrei Burton | GBR |
7e | Nicolas Vuillermot | FRA |
8e | Kevin Aglae | FRA |
9e | Laszlo Hegedus | HUN |
10e | Hannes Herrmann | GER |
13e | Iciar Van Den Bergh | BEL |
20e | Pierre-Charles Thomas | BEL |
Vrouwen
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Tatiana Janickova | SVK |
2 | Gemma Abant | ESP |
3 | Janine Jungfels | AUS |
4e | Kristina Sykorova | SVK |
5e | Perrine Devahive | BEL |
6e | Debi Studer | SUI |
7e | Andrea Wesp | GER |
8e | Marion Porcher | FRA |
9e | Manami Mizuno | JPN |
Junioren
Nr. | Naam | Land |
---|---|---|
1 | Jack Carthy | GBR |
2 | Nils-Obed Rieker | GER |
3 | Jeremy Descloux | FRA |
4e | Brian Allaman | SUI |
5e | Jonathan Sandritter | GER |
6e | Henri Tredup | GER |
7e | Johan Buchwalder | SUI |
8e | Moritz Mettenheimer | GER |
9e | Pierre Beauval | FRA |
10e | Gabriel Berge | FRA |
Team Relay
Nr. | Land (Namen) |
---|---|
1 | Spanje (Romeu, Charral, Roura, Condal) |
2 | Frankrijk (Rudeau, Fontenoy, Descloux, Coustellier, Porcher) |
3 | Duitsland (Krell, Mrohs, Sandritter, Herrmann, Wesp) |
4e | Japan (Iinuma, Terai, Nagaya, Mizuno) |
5e | Zwitserland (Buchwalder, Leiser, Allaman, Bonzon, Studer) |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zwitserland | 3 | 0 | 1 | 4 |
2 | Italië | 2 | 1 | 1 | 4 |
3 | Duitsland | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Frankrijk | 0 | 2 | 0 | 2 |
5 | Noorwegen | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Oostenrijk | 0 | 1 | 0 | 1 |
Verenigd Koninkrijk | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Canada | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 |
Nederland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Colombia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties