77e British Academy Film Awards
77e BAFTA Film Awards | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | 18 februari 2024 | |||
Locatie | Royal Festival Hall, Londen | |||
Organisator | BAFTA | |||
Presentator | David Tennant | |||
Netwerk | BBC | |||
Vorige | 76e British Academy Film Awards | |||
Volgende | 78e British Academy Film Awards | |||
Officiële website | ||||
|
De 77e BAFTA Film Awards werden op 18 februari 2024 uitgereikt in de Royal Festival Hall in Londen. De prijsuitreiking werd gepresenteerd door David Tennant.
Op 5 januari 2024 maakte de BAFTA na de eerste stemronde de longlists bekend, een lijst van films en filmmakers die kans maken op een nominatie.[1] De nominaties zelf werden op 18 januari bekendgemaakt door Kingsley Ben-Adir en Naomi Ackie.[2]
Winnaars en genomineerden
De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[3]
Beste film
- Oppenheimer
- Anatomy of a Fall
- The Holdovers
- Killers of the Flower Moon
- Poor Things
Beste regisseur
- Oppenheimer – Christopher Nolan
- All of Us Strangers – Andrew Haigh
- Anatomy of a Fall – Justine Triet
- The Holdovers – Alexander Payne
- Maestro – Bradley Cooper
- The Zone of Interest – Jonathan Glazer
Beste originele scenario
- Anatomy of a Fall – Justine Triet en Arthur Harari
- Barbie – Greta Gerwig en Noah Baumbach
- The Holdovers – David Hemingson
- Maestro – Bradley Cooper en Josh Singer
- Past Lives – Celine Song
Beste bewerkte scenario
- American Fiction – Cord Jefferson
- All of Us Strangers – Andrew Haigh
- Oppenheimer – Christopher Nolan
- Poor Things – Tony McNamara
- The Zone of Interest – Jonathan Glazer
Beste vrouwelijke hoofdrol
- Emma Stone – Poor Things
- Fantasia Barrino – The Color Purple
- Sandra Hüller – Anatomy of a Fall
- Carey Mulligan – Maestro
- Vivian Oparah – Rye Lane
- Margot Robbie – Barbie
Beste mannelijke hoofdrol
- Cillian Murphy – Oppenheimer
- Bradley Cooper – Maestro
- Colman Domingo – Rustin
- Paul Giamatti – The Holdovers
- Barry Keoghan – Saltburn
- Teo Yoo – Past Lives
Beste vrouwelijke bijrol
- Da'Vine Joy Randolph – The Holdovers
- Emily Blunt – Oppenheimer
- Danielle Brooks – The Color Purple
- Claire Foy – All of Us Strangers
- Sandra Hüller – The Zone of Interest
- Rosamund Pike – Saltburn
Beste mannelijke bijrol
- Robert Downey jr. – Oppenheimer
- Robert De Niro – Killers of the Flower Moon
- Jacob Elordi – Saltburn
- Ryan Gosling – Barbie
- Paul Mescal – All of Us Strangers
- Dominic Sessa – The Holdovers
Uitzonderlijke Britse film
- The Zone of Interest
- All of Us Strangers
- How to Have Sex
- Napoleon
- The Old Oak
- Poor Things
- Rye Lane
- Saltburn
- Scrapper
- Wonka
Uitzonderlijk debuut van een Britse schrijver, regisseur of producent
- Earth Mama – Savanah Leaf (schrijver, regisseur, producent), Shirley O'Connor (producent), Medb Riordan (producent)
- Blue Bag Life – Lisa Selby (regisseur), Rebecca Lloyd-Evans (regisseur, producent), Alex Fry (producent)
- Bobi Wine: The People's President – Christopher Sharp (regisseur) (ook geregisseerd door Moses Bwayo)
- How to Have Sex – Molly Manning Walker (schrijver, regisseur)
- Is There Anybody Out There? – Ella Glendining (regisseur)
Beste niet-Engelstalige film
Beste documentaire
- 20 Days in Mariupol
- American Symphony
- Beyond Utopia
- Still: A Michael J. Fox Movie
- Wham!
Beste animatiefilm
- The Boy and the Heron
- Chicken Run: Dawn of the Nugget
- Elemental
- Spider-Man: Across the Spider-Verse
Beste originele muziek
- Oppenheimer – Ludwig Göransson
- Killers of the Flower Moon – Robbie Robertson
- Poor Things – Jerskin Fendrix
- Saltburn – Anthony Willis
- Spider-Man: Across the Spider-Verse – Daniel Pemberton
Beste casting
- The Holdovers – Susan Shopmaker
- All of Us Strangers – Kahleen Crawford
- Anatomy of a Fall – Cynthia Arra
- How to Have Sex – Isabella Odoffin
- Killers of the Flower Moon – Ellen Lewis en Rene Haynes
Beste cinematografie
- Oppenheimer – Hoyte van Hoytema
- Killers of the Flower Moon – Rodrigo Prieto
- Maestro – Matthew Libatique
- Poor Things – Robbie Ryan
- The Zone of Interest – Łukasz Żal
Beste montage
- Oppenheimer – Jennifer Lame
- Anatomy of a Fall – Laurent Sénéchal
- Killers of the Flower Moon – Thelma Schoonmaker
- Poor Things – Yorgos Mavropsaridis
- The Zone of Interest – Paul Watts
Beste productieontwerp
- Poor Things – Shona Heath, James Price en Zsuzsa Mihalek
- Barbie – Sarah Greenwood en Katie Spencer
- Killers of the Flower Moon – Jack Fisk en Adam Willis
- Oppenheimer – Ruth De Jong en Claire Kaufman
- The Zone of Interest – Chris Oddy, Joanna Maria Kuś en Katarzyna Sikora
Beste kostuumontwerp
- Poor Things – Holly Waddington
- Barbie – Jacqueline Durran
- Killers of the Flower Moon – Jacqueline West
- Napoleon – Dave Crossman en Janty Yates
- Oppenheimer – Ellen Mirojnick
Beste grime en haar
- Poor Things – Nadia Stacey, Mark Coulier en Josh Weston
- Killers of the Flower Moon – Kay Georgiou en Thomas Nellen
- Maestro – Sian Grigg, Kay Georgiou, Kazu Hiro en Lori McCoy-Bell
- Napoleon – Jana Carboni, Francesco Pegoretti, Satinder Chumber en Julia Vernon
- Oppenheimer – Luisa Abel, Jaime Leigh McIntosh, Jason Hamer en Ahou Mofid
Beste geluid
- The Zone of Interest – Johnnie Burn en Tarn Willers
- Ferrari – Angelo Bonanni, Tony Lamberti, Andy Nelson, Lee Orloff en Bernard Weiser
- Maestro – Richard King, Steve Morrow, Tom Ozanich, Jason Ruder en Dean Zupancic
- Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One – Chris Burdon, James H. Mather, Chris Munro en Mark Taylor
- Oppenheimer – Willie Burton, Richard King, Kevin O'Connell en Gary A. Rizzo
Beste visuele effecten
- Poor Things – Simon Hughes
- The Creator – Jonathan Bullock, Charmaine Chan, Ian Comley en Jay Cooper
- Guardians of the Galaxy Vol. 3 – Theo Bialek, Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot en Guy Williams
- Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One – Neil Corbould, Simone Coco, Jeff Sutherland en Alex Wuttke
- Napoleon – Henry Badgett, Neil Corbould, Charley Henley en Luc-Ewen Martin-Fenouillet
Beste Britse korte animatie
- Crab Day
- Visible Mending
- Wild Summon
Beste Britse korte film
- Jellyfish and Lobster
- Festival of Slaps
- Gorka
- Such a Lovely Day
- Yellow
Films met meerdere nominaties
De volgende films ontvingen meerdere nominaties:
Nominaties | Film | Awards |
---|---|---|
13 | Oppenheimer | 7 |
11 | Poor Things | 5 |
9 | Killers of the Flower Moon | |
The Zone of Interest | 3 | |
7 | Anatomy of a Fall | 1 |
The Holdovers | 2 | |
Maestro | ||
6 | All of Us Strangers | |
5 | Barbie | |
Saltburn | ||
4 | Napoleon | |
3 | How to Have Sex | |
Past Lives | ||
2 | 20 Days in Mariupol | 1 |
The Color Purple | ||
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One | ||
Rye Lane | ||
Spider-Man: Across the Spider-Verse |
BAFTA Fellowship
Rising Star Award
Publieksprijs voor meest veelbelovende acteertalent
- Mia Mckenna-Bruce
- Phoebe Dynevor
- Ayo Edebiri
- Jacob Elordi
- Sophie Wilde
Uitzonderlijke Britse bijdrage aan de cinema
- June Givanni[5]
Externe links
- Officiële website BAFTA
- BAFTA Awards 2024 in de Internet Movie Database
Bronnen, noten en/of referenties
|