2007-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (2007) | |||
Adatok | |||
Ország | Németország | ||
Rendező város | Duisburg | ||
Dátum | augusztus 9.–12. | ||
Fő helyszín | Wedau | ||
Versenyszámok | 27 | ||
| |||
A Wikimédia Commons tartalmaz 2007-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság témájú médiaállományokat. |
A 2007-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a németországi Duisburgban rendezték 2007. augusztus 9-e és augusztus 12-e között. Ez a harminchatodik kajak-kenu világbajnokság volt.
Éremtáblázat
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 9 | 6 | 3 | 18 |
2. | Magyarország | 9 | 3 | 6 | 18 |
3. | Fehéroroszország | 1 | 2 | 1 | 4 |
Oroszország | 1 | 2 | 1 | 4 | |
Szlovákia | 1 | 2 | 1 | 4 | |
6. | Románia | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Kanada | 1 | 1 | 0 | 2 |
Egyesült Királyság | 1 | 1 | 0 | 2 | |
9. | Franciaország | 1 | 0 | 1 | 2 |
Spanyolország | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11. | Ukrajna | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Lengyelország | 0 | 3 | 4 | 7 |
13. | Finnország | 0 | 2 | 0 | 2 |
14. | Litvánia | 0 | 1 | 2 | 3 |
Szerbia | 0 | 1 | 2 | 3 | |
16. | Kína | 0 | 1 | 1 | 2 |
17. | Kuba | 0 | 1 | 0 | 1 |
18. | Norvégia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Svédország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szlovénia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 27 | 27 | 27 | 81 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Jurij Cseban Ukrajna | 40,323 | Makszim Opalev Oroszország | 40,407 | Jevgenij Šuklin Litvánia | 40,539 |
C1 500 m | David Cal Spanyolország | 1:47,187 | Andreas Dittmer Németország | 1:47,383 | Wenjun Yang Kína | 1:47,545 |
C1 1000 m | Vajda Attila Magyarország | 4:08,563 | Marián Ostrčil Szlovákia | 4:10,685 | David Cal Spanyolország | 4:11,057 |
C2 200 m | Jevgenyij Ignatov Ivan Stil Oroszország | 36,913 | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 37,191 | Tomas Gadeikis Raimundas Labuckas Litvánia | 37,407 |
C2 500 m | Kozmann György Kolonics György Magyarország | 1:40,501 | Josif Chirila Andrei Cuculici Románia | 1:40,991 | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 1:41,501 |
C2 1000 m | Christian Gille Tomasz Wylenzek Németország | 3:46,627 | Serguey Torres Karel Aguilar Kuba | 3:47,591 | Wojciech Tyszyński Paweł Baraszkiewicz Lengyelország | 3:48,103 |
C4 200 m | Horváth Gábor Balázs Péter Sarudi Pál Joób Márton Magyarország | 34,297 | Jevgenyij Dorohin Nyikolaj Lipkin Jevgenyij Ignatov Ivan Stil Oroszország | 34,365 | Dzmitrij Rabcsanka Dzmitrij Vajciskin Kansztancin Scsarbak Aljakszandr Vavzsecki Fehéroroszország | 34,533 |
C4 500 m | Horváth Gábor Balázs Péter Sarudi Pál Joób Márton Magyarország | 1:31,265 | Robert Nuck Stefan Holtz Thomas Lück Stephan Breuing Németország | 1:31,497 | Ciprian Popa Florin Mironcic Loredan Popa Nicolae Flocea Románia | 1:31,879 |
C4 1000 m | Josif Chirila Andrei Cuculici Silviu Simioncenco Loredan Popa Románia | 3:23,325 | Robert Nuck Erik Leue Thomas Lück Stefan Holtz Németország | 3:24,619 | Metka Márton Mike Róbert Sáfrán Mátyás Balázs Gábor Magyarország | 3:24,935 |
Kajak
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Jonas Ems Németország | 35,275 | Vytautas Vaičikonis Litvánia | 35,683 | Gyertyános Gergely Magyarország | 36,019 |
K1 500 m | Adam van Koeverden Kanada | 1:36,279 | Tim Brabants Egyesült Királyság | 1:36,607 | Marek Twardowski Lengyelország | 1:36,661 |
K1 1000 m | Tim Brabants Egyesült Királyság | 3:40,133 | Adam van Koeverden Kanada | 3:40,675 | Eirik Verås Larsen Norvégia | 3:41,645 |
K2 200 m | Vadzim Mahnev Raman Pjatrusenka Fehéroroszország | 32,251 | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország | 32,597 | Ognjen Filipović Dragan Zorić Szerbia | 32,993 |
K2 500 m | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország | 1:27,709 | Vadzim Mahnev Raman Pjatrusenka Fehéroroszország | 1:27,823 | Kucsera Gábor Kammerer Zoltán Magyarország | 1:29,527 |
K2 1000 m | Philippe Colin Cyrille Carré Franciaország | 3:24,683 | Adam Seroczyński Mariusz Kujawski Lengyelország | 3:24,891 | Kammerer Zoltán Kucsera Gábor Magyarország | 3:26,579 |
K4 200 m | Kadler Viktor Beé István Boros Gergely Babella Balázs Magyarország | 30,715 | Ognjen Filipović Dragan Zorić Bora Sibinkić Milan Đenadić Szerbia | 30,735 | Sztyepan Sevcsuk Anton Vasziljev Szergej Hovanszkij Konsztantyin Visnyjakov Oroszország | 30,913 |
K4 500 m | Michal Riszdorfer Richard Riszdorfer Tarr György Erik Vlček Szlovákia | 1:20,045 | Dzjanisz Zsihadla Sztaniszlav Sztrelcsanka Ruszlan Bicsan Szjarhej Findzjukevics Fehéroroszország | 1:20,733 | Csamangó Attila Bozsik Gábor Boros Attila Sík Márton Magyarország | 1:21,651 |
K4 1000 m | Lutz Altepost Norman Bröckl Marco Herszel Björn Goldschmidt Németország | 3:04,369 | Marek Twardowski Tomasz Mendelski Paweł Baumann Adam Wysocki Lengyelország | 3:04,719 | Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Tarr György Szlovákia | 3:05,625 |
Nők
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Janics Natasa Magyarország | 40,835 | Anne Rikala Finnország | 41,069 | Špela Ponomarenko Szlovénia | 41,243 |
K1 500 m | Kovács Katalin Magyarország | 1:48,633 | Anne Rikala Finnország | 1:49,255 | Katrin Wagner Németország | 1:49,399 |
K1 1000 m | Kovács Katalin Magyarország | 4:06,823 | Friedericke Leue Németország | 4:08,937 | Sofia Paldanius Svédország | 4:10,901 |
K2 200 m | Fanny Fischer Nicole Reinhardt Németország | 37,339 | Ivana Kmeťová Martina Kohlová Szlovákia | 37,921 | Dorota Kuczkowska Marta Walczykiewicz Lengyelország | 38,697 |
K2 500 m | Fanny Fischer Nicole Reinhardt Németország | 1:40,275 | Paksy Tímea Benedek Dalma Magyarország | 1:40,963 | Anne Laure Viard Marie Delattre Franciaország | 1:41,719 |
K2 1000 m | Gesine Ruge Judith Hörmann Németország | 3:45,933 | Ewelina Wojnarowska Małgorzata Chojnacka Lengyelország | 3:47,142 | Kozák Danuta Szabó Gabriella Magyarország | 3:49,174 |
K4 200 m | Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner Maren Knebel Németország | 35,459 | Paksy Tímea Kovács Katalin Fazekas Krisztina Patyi Melinda Magyarország | 35,617 | Miljana Knežević Antonija Panda Renata Kubik Marta Tibor Szerbia | 36,569 |
K4 500 m | Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner Maren Knebel Németország | 1:37,145 | Paksy Tímea Kovács Katalin Fazekas Krisztina Benedek Dalma Magyarország | 1:37,951 | Monika Borowicz Aneta Konieczna Małgorzata Chojnacka Ewelina Wojnarowska Lengyelország | 1:38,103 |
K4 1000 m | Paksy Tímea Benedek Dalma Fazekas Krisztina Keresztesi Alexandra Magyarország | 3:13,625 | Feng Wang Lamei Yu Yali Yang Jing He Kína | 3:13,971 | Gesine Ruge Friedericke Leue Marina Schuck Judith Hörmann Németország | 3:15,025 |
A magyar csapat
A 2007-es magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Források
- A VB hivatalos oldala
- SportHu.hu - Hírportál és Sportkatalógus
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 2008. Budapest: Aréna 2000. 2008. 169. o.