Errusiako futbol kopa
Errusiako futbol kopa Кубок России Kubok Rosii | |
---|---|
Antolatzailea | Российский Футбольный Союз (Rossiyskiy Futbolnyy Soyuz) |
Konfederazioa | UEFA |
Sorrera | 1992 |
Eremua | Errusia |
Taldeak | 97 |
Garaipen gehien | Lokomotiv Mosku (9 Kopa) |
Txapelduna | CSKA Mosku (2022-23) |
Webgunea | www.rfs.ru |
Errusiako futbol kopa (errusieraz Кубок России), Errusian kanpoaketa sistema erabiliz jokatzen den futbol txapelketa da, Ligaren ondoren garrantzitsuena. Errusiako lehen hiru mailetako taldeek jokatzen dute. 1992an izan zuen lehen edizioa eta CSKA Mosku da garaipen gehien lortu dituena.
Palmaresa
Urtea | Irabazlea | Emaitza | Finalista |
---|---|---|---|
1993 | Torpedo Mosku | 1-1 (pen 5:3) | CSKA Mosku |
1994 | Spartak Mosku | 2-2 (pen:4-2) | CSKA Mosku |
1995 | Dinamo Mosku | 0-0 (pen: 8-7) | Rotor Volgograd |
1996 | Lokomotiv Mosku | 3-2 | Spartak Mosku |
1997 | Lokomotiv Mosku | 2-0 | Dinamo Mosku |
1998 | Spartak Mosku | 1-0 | Lokomotiv Mosku |
1999 | Zenit S.Petersburgo | 3-1 | Dinamo Mosku |
2000 | Lokomotiv Mosku | 3-2 (luz) | CSKA Mosku |
2001 | Lokomotiv Mosku | 1-1 (pen: 4-3) | Anzhi Makhachkala |
2002 | CSKA Mosku | 2-0 | Zenit S.Petersburgo |
2003 | Spartak Mosku | 1-0 | Rostov |
2004 | Terek Grozny | 1-0 | Krylia Sovetov Samara |
2005 | CSKA Mosku | 1-0 | Khimki |
2006 | CSKA Mosku | 3-0 | Spartak Mosku |
2007 | Lokomotiv Mosku | 1-0 (luz) | FC Mosku |
2008 | CSKA Mosku | 2-2 (pen: 4-1) | Amkar Perm |
2009 | CSKA Mosku | 1-0 | Rubin Kazan |
2010 | Zenit S.Petersburgo | 1-0 | Sibir Novosibirsk |
2011 | CSKA Mosku | 2-1 | Alania Vladikavkaz |
2012 | Rubin Kazan | 1-0 | Dinamo Mosku |
2013 | CSKA Mosku | 1-1 (pen:4-3) | Anzhi Makhachkala |
2014 | Rostov | 0-0 (pen:6-5) | Krasnodar |
2015 | Lokomotiv Mosku | 3-1 (luz) | Kuban Krasnodar |
2016 | Zenit S.Petersburgo | 4-1 | CSKA Mosku |
2017 | Lokomotiv Mosku | 2-0 | Ural Jekaterinburg |
2018 | Tosno | 2-1 | Avangard Kursk (2. maila) |
2019 | Lokomotiv Mosku | 1-0 | Ural Jekaterinburg |
2020 | Zenit S.Petersburgo | 1-0 | Khimki |
2021 | Lokomotiv Mosku | 1-0 | Krylia Sovetov Samara (2. maila) |
2022 | Spartak Mosku | 2-1 | Dinamo Mosku |
2023 | CSKA Mosku | 1-1 (pen:6-5) | Krasnodar |
- (luz) luzapenaren ondoren.
- (pen) penalti jaurtiketak.
Garaipenak
Taldeka
Taldea | Garaipenak | Urteak |
---|---|---|
Lokomotiv Mosku | 9 | 1996, 1997, 2000, 2001, 2007, 2015, 2017, 2019, 2021 |
CSKA Mosku | 8 | 2002, 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2013, 2023 |
Zenit San Petersburgo | 4 | 1999, 2010, 2016, 2020 |
Spartak Mosku | 4 | 1994, 1998, 2003, 2022 |
Torpedo Mosku | 1 | 1993 |
Dinamo Mosku | 1 | 1995 |
Terek Grozny | 1 | 2004 |
Rubin Kazan | 1 | 2012 |
Rostov | 1 | 2014 |
FC Tosno | 1 | 2018 |
Hirika
Hiria | Garaipenak | Taldeak |
---|---|---|
Mosku | 22 | Lokomotiv (9), CSKA (8), Spartak (3), Torpedo (1) eta Dinamo (1) |
San Petersburgo | 4 | FC Zenit |
Grozny | 1 | Terek Grozny |
Kazan | 1 | Rubin Kazan |
Rostov Don | 1 | Rostov |
Tosno | 1 | Tosno |
Ikus, gainera
Kanpo estekak
- Datuak: Q326160
- Multimedia: Russian Cup (football) / Q326160