Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2020
Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2020 | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní federace sportovní střelby Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Asaka Shooting Range [1] | |||||||||||||||||||||||
Datum | 24. července – 2. srpna 2021 | |||||||||||||||||||||||
Soutěže | 15 (9 muži, 6 ženy) | |||||||||||||||||||||||
Startující | 360 (180 mužů a 180 žen) | |||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se konala od 24. července do 2. srpna 2021 v Camp Asaka.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
25 m rychlopalná pistole | Jean Quiquampoix Francie (FRA) | Leuris Pupo Kuba (CUB) | Li Yuehong Čína (CHN) |
10 m vzduchová pistole | Džavád Forúghí Írán (IRI) | Damir Mikec Srbsko (SRB) | Pang Wei Čína (CHN) |
10 m vzduchová puška | William Shaner Spojené státy americké (USA) | Sheng Lihao Čína (CHN) | Yang Haoran Čína (CHN) |
50 m malorážka polohový | Zhang Changhong Čína (CHN) | Sergej Kamensky Sportovci ROV (ROC) | Milenko Sebić Srbsko (SRB) |
Trap [2] | Jiří Lipták Česko (CZE) | David Kostelecký Česko (CZE) | Matthew Coward-Holley Velká Británie (GBR) |
Skeet | Vincent Hancock Spojené státy americké (USA) | Jesper Hansen Dánsko (DEN) | Abdullah Alrashidi Kuvajt (KUW) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
25 m vzduchová pistole | Vitalina Bacaraškinová Sportovci ROV (ROC) | Kim Min-jung Jižní Korea (KOR) | Xiao Jiaruixuan Čína (CHN) |
10 m vzduchová pistole | Vitalina Bacaraškinová Sportovci ROV (ROC) | Antoaneta Kostadinova Bulharsko (BUL) | Jiang Ranxin Čína (CHN) |
10 m vzduchová puška | Yang Qian Čína (CHN) | Anastasiia Galashina Sportovci ROV (ROC) | Nina Christen Švýcarsko (SUI) |
50 m malorážka polohový | Nina Christenová Švýcarsko (SUI) | Julia Zyková Sportovci ROV (ROC) | Julia Karimová Sportovci ROV (ROC) |
Trap | Zuzana Rehák Štefečeková Slovensko (SVK) | Kayle Browning Spojené státy americké (USA) | Alessandra Perilliová San Marino (SMR) |
Skeet | Amber Englishová Spojené státy americké (USA) | Diana Bacosiová Itálie (ITA) | Wei Meng Čína (CHN) |
Smíšené týmy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
10 m vzduchová pistole | Čína Jiang Ranxin Pang Wei | Sportovci ROV Vitalina Bacaraškinová Artem Chernousov | Ukrajina Olena Kostevych Oleh Omelchuk |
10 m vzduchová puška | Čína Yang Qian Yang Haoran | Spojené státy americké Mary Tucker Lucas Kozeniesky | Sportovci ROV Yulia Karimova Sergey Kamenskiy |
Trap mix | Španělsko Alberto Fernández Fátima Gálvezová | San Marino Gian Marco Berti Alessandra Perilliová | Spojené státy americké Brian Burrows Madelynn Bernauová |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Čína | 4 | 1 | 6 | 11 |
2 | Spojené státy americké | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Sportovci ROV | 2 | 4 | 2 | 8 |
4 | Česko | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Švýcarsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Francie | 1 | 0 | 0 | 1 |
Írán | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Slovensko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Španělsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | San Marino | 0 | 1 | 1 | 2 |
Srbsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Bulharsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kuba | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Dánsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Jižní Korea | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Velká Británie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kuvajt | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukrajina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 15 | 15 | 15 | 45 |
Reference
Sportovní střelba na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Sport