French Open 2020 – dvouhra juniorů
French Open 2020 | |
---|---|
Vítěz: | Dominic Stricker |
Finalista: | Leandro Riedi |
Výsledek: | 6–2, 6–4 |
Soutěže | |
mužská dvouhra (q) • mužská čtyřhra | |
ženská dvouhra (q) • ženská čtyřhra | |
dvouhra juniorů • čtyřhra juniorů | |
dvouhra juniorek • čtyřhra juniorek | |
French Open dvouhra juniorů | |
2019 ◄◄ 2020 ►► 2021 | |
Grand Slam 2020 dvouhra juniorů | |
Australian Open • French Open Wimbledon • US Open |
Dvouhra juniorů na French Open 2020 probíhala v první polovině října 2020. Do singlové soutěže pařížského tenisového grandslamu hraného na antuce Stade Roland-Garros nastoupilo šedesát čtyři hráčů. Obhájcem titulu byl 17letý Dán Holger Vitus Nødskov Rune,[1] který do turnaje nezasáhl.
Premiérový grandslamový titul vybojoval 18letý Švýcar a sedmý nasazený Dominic Stricker, jenž ve finále zdolal krajana a turnajovou osmičku téhož věku Leandra Riediho ve dvou setech 6–2 a 6–4. Po třech vzájemných prohrách, v nichž neuhrál Stricker ani set, tak Riediho poprvé přehrál. Jednalo se o první ryze švýcarské finále na juniorce grandslamu. Desátý hráč juniorského kombinovaného žebříčku Stricker proměnil pět z deseti brejkbolových příležitostí a stal se druhým švýcarským šampionem juniorské dvouhry na French Open po Stanu Wawrinkovi, který triumfoval v roce 2003. Ve stejný den pak Sticker přidal i deblovou trofej v páru s Flaviem Cobellim. Zisk „doublu“ se naposledy předtím podařil Chilanu Fernandu Gonzálezovi v roce 1998.[2]
Nasazení hráčů
- 1. Harold Mayot (2. kolo)
- 2. Arthur Cazaux (3. kolo)
- 3. Kārlis Ozoliņš (1. kolo)
- 4. Natan Rodrigues (2. kolo)
- 5. Li Chan-wen (2. kolo)
- 6. Luciano Darderi (2. kolo)
- 7. Dominic Stricker (vítěz)
- 8. Leandro Riedi (finále)
- 9. Arthur Fery (3. kolo)
- 10. Nicholas David Ionel (1. kolo)
- 11. Khololwam Montsi (2. kolo)
- 12. Jeffrey von der Schulenburg (2. kolo)
- 13. Flavio Cobolli (1. kolo)
- 14. Gustavo Heide (3. kolo)
- 15. Martin Breysach (3. kolo)
- 16. Dalibor Svrčina (1. kolo)
Pavouk
Legenda | ||
|
|
|
Finálová fáze
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||||||||
Lukas Neumayer | 3 | 3 | |||||||||||||||||
7 | Dominic Stricker | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Dominic Stricker | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||
Juan Bautista Torres | 0 | 7 | 0 | ||||||||||||||||
Juan Bautista Torres | 77 | 65 | 6 | ||||||||||||||||
Lilian Marmousez | 64 | 77 | 1 | ||||||||||||||||
7 | Dominic Stricker | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Leandro Riedi | 2 | 4 | ||||||||||||||||
8 | Leandro Riedi | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Alex Barrena | 6 | 1 | 2 | ||||||||||||||||
8 | Leandro Riedi | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Guy den Ouden | 3 | 1 | |||||||||||||||||
WC | Sean Cuenin | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Guy den Ouden | 6 | 6 |
Horní polovina
1. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
1 | Harold Mayot | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Bruno Oliveira | 1 | 1 | 1 | H Mayot | 5 | 6 | 3 | ||||||||||||||||||
Hamad Međedović | 7 | 6 | H Međedović | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
Kokoro Isomura | 5 | 3 | H Međedović | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Raphaël Collignon | 6 | 3 | 6 | L Neumayer | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Maks Kaśnikowski | 4 | 6 | 4 | R Collignon | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Lukas Neumayer | 3 | 77 | 77 | L Neumayer | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
13 | Flavio Cobolli | 6 | 64 | 65 | L Neumayer | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
9 | Arthur Fery | 6 | 6 | 7 | D Stricker | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Mehdi Sadaoui | 4 | 3 | 9 | A Fery | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Mario Mansilla Díez | 6 | 6 | M Mansilla Díez | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||
Bruno Kuzuhara | 2 | 4 | 9 | A Fery | 4 | 3 | |||||||||||||||||||
Rafael Alfonso de Alba Valdés | 2 | 0 | 7 | D Stricker | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Martin Krumich | 6 | 6 | M Krumich | 5 | 3 | ||||||||||||||||||||
WC | Max Westphal | 4 | 2 | 7 | D Stricker | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
7 | Dominic Stricker | 6 | 6 |
2. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
3 | Kārlis Ozoliņš | 4 | 0 | ||||||||||||||||||||||
Juan Bautista Torres | 6 | 6 | JB Torres | 6 | 77 | ||||||||||||||||||||
Jegor Agafonov | 2 | 7 | 6 | J Agafonov | 3 | 64 | |||||||||||||||||||
Diego Augusto Barreto Sánchez | 6 | 5 | 1 | JB Torres | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | Dev Džavia | 4 | 6 | 3 | 14 | G Heide | 3 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Antoine Ghibaudo | 6 | 3 | 6 | WC | A Ghibaudo | 4 | 5 | |||||||||||||||||
Sebastian Gima | 3 | 5 | 14 | G Heide | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
14 | Gustavo Heide | 6 | 7 | JB Torres | 77 | 65 | 6 | ||||||||||||||||||
12 | Jeffrey von der Schulenburg | 6 | 6 | L Marmousez | 64 | 77 | 1 | ||||||||||||||||||
Giovanni Mpetshi Perricard | 4 | 4 | 12 | J von der Schulenburg | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
Luca Nardi | 6 | 77 | L Nardi | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Max Wiskandt | 4 | 63 | L Nardi | 6 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Dali Blanch | 4 | 3 | L Marmousez | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Lilian Marmousez | 6 | 6 | L Marmousez | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Romain Faucon | 1 | 61 | 5 | Ch-w Li | 2 | 0 | |||||||||||||||||||
5 | Li Chan-wen | 6 | 77 |
Dolní polovina
3. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
8 | Leandro Riedi | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
WC | Luca Van Assche | 0 | 4 | 8 | L Riedi | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Måns Dahlberg | 2 | 1 | P Fajta | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
Péter Fajta | 6 | 6 | 8 | L Riedi | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Leonardo Malgaroli | 7 | 4 | 3 | F Gill | 5 | 0 | |||||||||||||||||||
Felix Gill | 5 | 6 | 6 | F Gill | 6 | 64 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Axel Garcian | 2 | 2 | 11 | K Montsi | 4 | 77 | 3 | |||||||||||||||||
11 | Khololwam Montsi | 6 | 6 | 8 | L Riedi | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
15 | Martin Breysach | 6 | 6 | A Barrena | 6 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||
Maxwell McKennon | 4 | 2 | 15 | M Breysach | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Eliakim Coulibaly | 4 | 6 | 77 | E Coulibaly | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
Marat Šaripov | 6 | 3 | 64 | 15 | M Breysach | 63 | 5 | ||||||||||||||||||
Pablo Llamas Ruiz | 0 | 5 | A Barrena | 77 | 7 | ||||||||||||||||||||
Alex Barrena | 6 | 7 | A Barrena | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Samuel Vincent Ruggeri | 6 | 4 | 0 | 4 | N Rodrigues | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
4 | Natan Rodrigues | 3 | 6 | 6 |
4. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
6 | Luciano Darderi | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Šunsuke Micui | 1 | 4 | 6 | L Darderi | 6 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||
Elmer Møller | 5 | 4 | WC | A Fils | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Arthur Fils | 7 | 6 | WC | A Fils | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
Alexander Bernard | 0 | 2 | WC | S Cuenin | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Alexander Hoogmartens | 6 | 6 | A Hoogmartens | 5 | 6 | 1 | |||||||||||||||||||
WC | Sean Cuenin | 6 | 2 | 6 | WC | S Cuenin | 7 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
10 | Nicholas David Ionel | 0 | 6 | 3 | WC | S Cuenin | 3 | 4 | |||||||||||||||||
16 | Dalibor Svrčina | 4 | 1 | G den Ouden | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Terence Atmane | 6 | 6 | T Atmane | 6 | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
Lorenzo Claverie | 77 | 3 | 2 | G den Ouden | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Guy den Ouden | 65 | 6 | 6 | G den Ouden | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Mikołaj Lorens | 4 | 77 | 2 | 2 | Arthur Cazaux | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
Pedro Boscardin Dias | 6 | 65 | 6 | P Boscardin Dias | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
Jérôme Kym | 612 | 3 | 2 | Arthur Cazaux | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
2 | Arthur Cazaux | 714 | 6 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2020 French Open – Boys' Singles na anglické Wikipedii.
- ↑ Associated Press. The Latest: Danish player Rune wins boys French Open title [online]. Newser, 2019-06-08 [cit. 2019-06-10]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-06-10. (anglicky)
- ↑ The Federer Effect? Stricker Wins All-Swiss RG Boys’ Final [online]. ATP Tour, Inc., 2020-10-10 [cit. 2020-10-12]. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Dvouhra juniorů French Open 2020 [PDF]. Roland-Garros. Dostupné online.
- Juniorské French Open 2020 [online]. Mezinárodní tenisová federace. Dostupné online.